از توهین بی‌شرمانه به سرود ملی ایران تا اعطای میزبانی از سوی AFC; رسانه‌های جهانی حق را به ایران دادند

کنفدراسیون فوتبال آسیا به دلیل اعطای حق میزبانی ایران به بحرین این روزها حسابی در افکار عمومی جهانی زیر سوال رفته است.

اعطای میزبانی مرحله گروهی مقدماتی جام جهانی به بحرین آنهم در حالیکه تیم ایران میزبان اکثر بازیهای باقی مانده بود از تصمیمات عجیبی بود که مشابه آن را بارها در سال‌های اخیر از AFC دیده‌ایم و می‌شود دیگر بدون تردید از عدم سلامت این تصمیمات صحبت کرد. 

شاید تصور ای‌اف‌سی این بوده که این ماجرا هم بعد از چند اعتراض و مکاتبه بی‌فایده و بی اثر تما می‌شود اما کار جایی بیخ پیدا کرد که رسانه‌های بین‌المللی هم وارد ماجرا شده و نسبت به آن موضع گرفته‌اند.

رسانه‌های مطرح بین‌الملی از جمله رویترز، ساکر آمریکا و حالا اینساید دِ گیمز برخلاف تصور AFC وارد ماجرا شده و جالب اینجاست که به هیچ وجه به اصطلاح رایج ول کن ماجرا نیستند و هر روز پشت پرده‌هایی از این موضوع را منتشر می‌کنند. تعدادی از این موارد را می‌توان در رسانه‌های داخلی که به پوشش این گزارش‌ها پرداخته‌اند یافت.

خبرگزاری رویترز یکی از رسانه‌هایی است که این موضوع را به شکل گسترده و در چند مرحله مختلف پوشش داده است و با سوال‌هایی از سران AFC که بدون پاسخ مانده‌اند آنها را نزد افکار عمومی در سطح جهان به چالش کشیده‌اند.

همچنین پایگاه خبری ساکر آمریکا، در گزارشی ضمن تأیید آغاز تحقیقات دادگاه حکمیت در ورزش (CAS) برای رسیدگی به شکایت ایران از کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) به بررسی دلایل شکایت ایران پرداخته است.

البته نمی‌شود قاطعانه گفت ایران در این پرونده با رای دادگاه حکمیت برنده می‌شود چرا که هر پرونده‌ای ملاحضات خاص خودش را دارد و در آن با توجه به شرایط موجود احتمال برد و باخت وجود دارد.

همچنین سایت اینساید دِ گیمز که تا کنون گزارش‌های پشت پرده زیادی از جمله فساد فیفا و دوپینگ وزنه‌برداری جهان را در رزومه دارد، در ماجرای میزبانی بحرین‌ حق را به ایران داده است و حتی از احتمال دستکاری تست کرونا در بحرین صحبت شده است. 

در پایان‌ با توجه به ویدیوی این مطلب جا دارد اشاره شود که میزبانی را به جایی داده‌اند که حتی به سرود ملی کشور مقابل در آن احترام نمی گذارند.

ویژه های فوتبال ایران