بین‌اسپورت: مهدی طارمی، سرمایه واقعی پورتو

یک شبکه خبری جهانی در آستانه دیدار تیم‌های پورتو پرتغال و یوونتوس ایتالیا به تمجید از ستاره ایرانی تیم پرتغالی پرداخت.

شبکه جهانی beInsports در آستانه دیدار امشب تیم‌های پورتو پرتغال و یوونتوس در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا با انتشار گزارشی به تمجید از مهدی طارمی بازیکن ملی پوش پورتو پرداخت.

این رسانه در گزارشی به زبان فرانسوی تحت عنوان "مهدی طارمی دارایی هجومی جدید پورتو " نوشت، با آغاز مرحله نهایی لیگ قهرمانان، مهدی طارمی به ویژه با ۹ گل خود در لیگ، یکی از سرمایه‌های واقعی باشگاهش محسوب می‌شود. او در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا حتی یک گل هم به ثمر نرساند. با این حال، مهدی طارمی مطمئناً می‌داند که برای شروع مرحله نهایی معتبرترین رقابت‌های اروپا از او انتظار (گلزنی) می‌رود.

امشب (چهارشنبه) در چارچوب بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی، پورتو از یوونتوس تورین پذیرایی می‌کند. به همین مناسبت، طارمی به عنوان یکی از اصلی‌ترین سلاح‌های تهاجمی اژدهایان معرفی می‌شود.

در واقع، این مهاجم در رده بندی بهترین گلزنان لیگ پرتغال در جایگاه دوم قرار دارد و از این نظر با هم تیمی خود، یعنی سرخیو اولیویرا، هافبک پرتغالی برابر است. از ابتدای رقابت‌های این فصل لیگ برتر، این ۲ نفر ۹ گل به ثمر رسانده اند، همچنین اولیویرا چهار پاس گل و طارمی۳ پاس گل داشته اند.

اولین گل طارمی در لیگ پرتغال، در هفته هفتم رقم خورد.

مدت زیادی طول کشید تا ملی پوش ایرانی در مقابل دروازه تأثیرگذار باشد و گلزنی کند. در واقع، اولین موفقیت او در این فصل از بازی‌های لیگ، در هفته هفتم رقم خورد.

طارمی که در سال ۲۰۲۰ به پورتو پیوست، ۲ بار نیز دبل کرده است (برابر فامالیکائو و گیمارش). مهمتر از همه این که در ۵ بازی اول لیگ هر بار که طارمی گلزنی کرد، آبی و سفید‌ها پیروز شدند تا این که در ۲ دیدار گذشته که طارمی در آن‌ها نیز تعیین کننده بود به ۲ تساوی دست یافتند.

این بازیکن ۲۸ ساله علاوه بر لیگ پرتغال، در جام حذفی نیز خود را مطرح کرده است. رکورد او پنج گل در پنج مسابقه برگزار شده است، در حالی که پورتو چهارشنبه ۳ مارس بازی برگشت نیمه نهایی خود را مقابل براگا برگزار خواهد کرد.

بازی رفت ۲ تیم در روز ۱۰ فوریه با گلزنی مهدی طارمی برای پورتو با نتیجه تساوی (۱-۱) به پایان رسید. قبل از پرداختن به بازی برگشت لازم است به لیگ قهرمانان بپردازیم.

بخش پایانی این گزارش آمده است،

طارمی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان فقط ۲۹ دقیقه بازی کرد.

در طول مرحله گروهی، این فوتبالیست از ۶ بازی ممکن در سه مسابقه بازی کرد که فقط در اواخر مسابقات به بازی گرفته می‌شد، یعنی او فقط ۲۹ دقیقه بازی کرد. حالا مهدی طارمی در خط حمله پورتو به یک مهاجم بی، چون و چرا تبدیل شده است. مهدی طارمی باید به دنبال بهبود آمار خود در صحنه اروپایی باشد. هدف از پیش رو برداشتن یوونتوس تورین است.

ویژه های فوتبال ایران