مهرداد میناوند درگذشت / موج تسلیت ستاره‌های فوتبال

شماره ۲۵ خاطره ساز تیم ملی فوتبال ایران، که از جام ملت‌های سال ۱۹۹۶ امارات درخشید و در جناح چپ تیم مایلی‌کهن غوغایی به پا کرد، امشب بعد از یک هفته جدال با ویروس کرونا در ۴۵سالگی از پای درآمد؛ یک ستاره دیگر در قاب قربانیان بلای عالم‌گیر.

پیراهن عجیب شماره ۲۵ را در ترکیب تیم ملی دوست داشتنی فوتبال ایران زیر نظر محمد مایلی کهن می‌پوشید و جزو نسلی بود که فوتبال ایران را دوباره در آسیا سر زبان ها انداخت.

به گزارش «تابناک ورزشی»؛ مهرداد میناوند، یکی از چهره های برجسته تاریخ باشگاه پرسپولیس در پست هافبک چپ، پس از چند روز دست و پنجه نرم کردن با بیماری کرونا، امشب دار فانی را وداع گفت.

مهرداد میناوند که از هفته گذشته به دلیل وخامت حالش به بیمارستان منتقل شده بود، امشب (چهارشنبه) در ۴۵ سالگی بر اثر کرونا درگذشت. این در حالی است که پزشکان از بهبود نسبی شرایط جسمانی او بعد از حملات اولیه می‌گفتند و شانس زنده ماندنش را بالا ارزیابی کرده بودند، ولی کرونا بی رحم بود و دل فوتبالی ها را شکست.

حالا میناوند نیز به قاب چهره های سرشناس ایرانی که قربانی این ویروس عالم‌گیر شدند، پیوسته است.

میناوند متولد سال ۱۳۵۴ بود و طی سال‌های ۱۳۷۵ تا ۱۳۸۲، ۷۵ بار پیراهن تیم ملی فوتبال ایران را بر تن کرد. این مدافع چپ فوتبال ایران، سال ۱۳۷۴ از پاس به پرسپولیس آمد و در سه سال حضورش ۸۹ بار با پیراهن این تیم بازی کرد و ۱۳گل به ثمر رساند. او در ادامه به اشتورم گراتس اتریش ترانسفر شد و طی سه سال ۶۷ بازی هم برای این تیم انجام داد.

میناوند در ادامه برای شارلوا بلژیک و الشباب امارات بازی کرد و دوباره در سال ۱۳۸۲ به پرسپولیس بازگشت و پیراهن تیم محبوب خود را بر تن کرد. دوره دوم حضورش در پرسپولیس فقط یک سال طول کشیده و در ادامه این مدافع چپ پا راهی سپاهان و راه‌آهن شد و در سال ۱۳۸۴ از فوتبال خداحافظی کرد.

مهرداد میناوند درگذشت

میناوند در عرصه مربیگری خیلی فعالیت نکرد و فقط دو سال در خونه‌به‌خونه و یک سال هم در سپیدرود رشت حضور داشت. در سال‌های اخیر مهرداد میناوند با ورود به عرصه اجرا، با کارگزار باشگاه پرسپولیس همکاری و برنامه‌های پرسپولیس را اجرا می‌کرد.

او اخیرا در چند جدل کلامی با ستاره های پیشکسوت تیم رقیب و حتی برخی از هم تیمی های سابق، خبرساز شده بود اما مرگ او همه را غافلگیر کرد. مرگی پیش از رسیدن به میانه دهه پنجم عمر!

 فوت به دلیل آمبولی ریه

دکتر امیر حسین لطفی، رئیس دپارتمان ICU بیمارستان لاله تهران، درباره درگذشت مهرداد میناوند اظهار کرد: ابتدا این ضایعه را تسلیت می‌گویم. متاسفانه در شرایطی که وضعیت ایشان تا ساعت 6 عصر امیدوار کننده بود و درصد اکسیژن خونشان بالای 90 درصد بود و وضعیت کلیوی و فشار خونشان پایدار بود، ناگهان یک آمبولی بزرگی رخ داد و شرایط را ناگهانی وخیم و طوفانی کرد.

وی افزود: در ادامه ضربان قلبشان به شدت افزایش پیدا کرد و درصد اکسیژن پایین آمد. علیرغم اینکه تیم پزشکی تلاش زیادی انجام داد، متاسفانه شرایط موفقیت آمیز نبود و به علت آمبولی ریه فوت کردند.

واکنش باشگاه اشتورم گراتس

مهرداد میناوند درگذشت / موج تسلیت ستاره‌های فوتبال

واکنش یحیی گل‌محمدی 

مهرداد میناوند درگذشت / موج تسلیت ستاره‌های فوتبال

 

واکنش علی دایی

مهرداد میناوند درگذشت / موج تسلیت ستاره‌های فوتبال

 

واکنش کنفدراسیون فوتبال آسیا 

مهرداد میناوند درگذشت / موج تسلیت ستاره‌های فوتبال

 

واکنش علی پروین

مهرداد میناوند درگذشت / موج تسلیت ستاره‌های فوتبال

ویژه های فوتبال ایران