بازیکنانی که در رادار زمستانی زین‌الدین زیدان هستند؛ رئال‌مادرید پول خرج می‌کند؟

قدرت خرید باشگاه رئال‌مادرید هم در دوران کرونا پایین آمده، ولی شاید برخی بازیکنان با قیمت پایین‌تر و آینده‌دار در زمستان پیراهن کهکشانی‌ها را برتن کنند.

زین‌الدین زیدان و تیمش امسال شرایط متفاوتی داشتند. نتایج تیم در ابتدا خوب بود و سپس اوضاع از اکتبر تا نوامبر کمی بحرانی شد. زیدان اما اجازه نداد تیمش مثل بارسلونا اسیر بحران شود. او خیلی زود از ناکامی فاصله گرفت و رئال را در جمع مدعیان اصلی لالیگا و همچنین لیگ قهرمانان اروپا قرار داد. با این حال نگاهی به ترکیب رئال نشان می‌دهد که کهکشانی‌ها نیاز به تقویت تیم خود دارند و چه فرصتی بهتر از ژانویه. نقل و انتقالات زمستانی می‌تواند جبران کم‌کاری رئال در بازار تابستانی باشد.

ادواردو کاماوینگا
این پدیده ۱۸ ساله عضو باشگاه رن از سال ۲۰۱۹ در رادار رئال‌مادرید است و از باشگاه‌های بزرگ دیگر هم پیشنهاد دارد. کاماوینگا به پل پوگبا تشبیه شده و با توجه به اینکه رئال‌مادرید قبلاً مارتین اودگارد و فدریکو والورده را به عنوان کروس و مودریچ جدید در لیست حقوق و دستمزد خود قرار داد و تقریباً پاسخ نگرفت، چیزی که در واقع به آن نیاز دارد یک استعداد استثنایی است. کاماوینگا بارها و بارها برابر تیم‌های بزرگ درخشان ظاهر شده و این کیفیتی است که زین‌الدین زیدان از آن بسیار خوشش خواهد آمد. ایجنت او جاناتان بارنت در پاسخ به سؤالی درباره احتمال انتقال کاماوینگا به رئال‌مادرید گفت: «رئال‌مادرید؟ ما رابطه فوق‌العاده‌ای با آنها داریم. از آنها بپرسید.» این یعنی چراغ سبز به رئال داده شده است.

داوید آلابا
این یکی کمی دست به نقدتر است. داوید آلابا و باشگاه بایرن به طور علنی اعلام کرده‌اند که در پایان فصل همکاری‌شان به اتمام خواهد رسید و فرصت برای رئال فراهم است تا در زمستان این انتقال را نهایی کند. در این صورت هم رئال بازیکن جدید می‌گیرد و هم اینکه بایرن از فروش آلابا سود می‌برد و این یعنی معامله پایاپای. گفته می‌شود آلابا بیش از هر تیم دیگری به رئال‌مادرید نزدیک شده است.

پپه
بعد از مدت‌ها یک پپه دیگر شانس بازی در رئال را می‌تواند داشته باشد. گفته می‌شود رئال‌مادرید پپه وینگر برزیلی را که در حال حاضر برای گرمیو بازی می‌کند تحت نظر دارد. پپه از زمان پیوستن به گرمیو در سال ۲۰۱۶ یکی از بهترین بازیکنان این تیم بوده است. او در ۲۳ بازی سری A برزیل تاکنون ۸ گل به ثمر رسانده و ۴ پاس گل نیز داده است. اگر چه او تا حد زیادی در سمت چپ زمین کار می‌کند اما ثابت کرده که می‌تواند در سمت راست نیز بازی کند و با آرامش کامل و خونسردی در زمین حاضر می‌شود. با امتناع لوکاس واسکس از عقد قرارداد جدید، رئال‌مادرید باید قبل از اینکه خیلی دیر شود برای جذب این بازیکن ۲۳ ساله اقدام کند. پپه در حال حاضر تا سال ۲۰۲۴ با گرمیو قرارداد دارد و این به طرف برزیلی قدرت چانه‌زنی زیادی می‌دهد.

مانوئل لوکاتلی
لوکاتلی اولین بازیکن متولد یک ژانویه ۱۹۹۸ به بعد است که ۱۰ پاس گل در سری A ثبت می‌کند. رئال‌مادرید هسته میانی شادابی ندارد و نیاز به عنصر جوان در تیم احساس می‌شود. تونی کروس و لوکا مودریچ همچنان باورنکردنی هستند اما وقت آن است که رئال‌مادرید بازیکنانی که می‌توانند تیم را برای آینده به دست بگیرند جذب کند. مانوئل لوکاتلی هافبک میانی ۲۲ ساله ساسولو یکی از ستاره‌های این تیم بوده است. لوکاتلی یک بازیساز زیرک و دقیق است که به همان اندازه که می‌تواند یک تخریبگر باشد، یک معمار خوب هم هست. لوکاتلی برای تیم ملی ایتالیا در عین جوانی مؤثر بوده و مورد توجه یوونتوس هم هست. یوونتوس در حال حاضر به دنبال یافتن راهی برای جذب پل پوگبا از منچستریونایتد است.

ژوله کنده
رئال‌مادرید به دنبال ترمیم خط دفاعی خود همراه با آینده‌نگری با جذب جوان ۲۲ ساله سویاست. ژوله کنده می‌تواند به عنوان یک بازیکن آینده‌دار مورد استقبال هواداران قرار بگیرد. درباره آینده سرخیو راموس بلاتکلیفی زیادی وجود دارد و رئال‌مادرید در حال حاضر توانایی استراحت دادن به او را ندارد. کنده جانشین بلندمدت زین‌الدین زیدان برای به سرخیو راموس است. او طی یک سال و نیم گذشته به یک پایه اصلی در خط دفاع سویا تبدیل شده است. رئالی‌ها با چندین مدافع برجسته در ارتباط بوده‌اند اما ادعا می‌شود که زین‌الدین زیدان هموطن خود را در سانتیاگو برنابئو می‌خواهد. سویا از نظر مالی در وضعیت بدی قرار دارد و ممکن است در این ماه مجبور شود از طریق مدافعش کمی درآمدزایی کند.

اخبار ویژه