بهترین مقصد برای پوگبا کجاست؟

خبرورزشی: مینو رایولا، مدیربرنامه‌های پل پوگبا خیلی مطمئن و قطعی خبر از جدایی موکلش از منچستریونایتد داد. حالا رسانه‌ها گمانه‌زنی برای مقصد آینده ستاره فرانسوی شیاطین‌سرخ را شروع کرده‌اند. فکر می‌کنید کدام تیم مقصد پوگبا خواهد بود؟

رئال‌مادرید

اولین گزینه‌ای که به ذهن‌مان می‌رسد و تنها تیمی که پوگبا برای حضور در آن ابراز علاقه کرده. وقتی که پوگبا راهی یوونتوس شد، خودش را به‌عنوان بازیکنی که کیفیت بازی در رئال را دارد، مطرح کرد. با این حال او به منچستریونایتد برگشت و شانس حضور در مادرید را از دست داد. نوسان در بازی پوگبا باعث می‌شود زیدان خیلی از خریدش مطمئن نباشد. شاید از بُعد اقتصادی خرید خوبی برای کهکشانی‌ها باشد.

پاری‌سن‌ژرمن

اخیراً پاریسی‌ها هم به جمع مشتریان پوگبا اضافه شده‌اند و این منطقی است. پوگبا هیچ‌وقت در فرانسه بازی نکرده و می‌تواند در کشور خودش هم با پیراهن پاریسی‌ها جام بگیرد. خط هافبک پاری‌سن‌ژرمن ستاره‌ای در حد پوگبا را کم دارد. از طرفی آنها منابع مالی کافی برای تأمین هزینه خرید و حقوق پوگبا را دارند. شاید در پاریس تبدیل به ستاره اول تیم هم بشود.

یوونتوس

از یونایتد به یوونتوس و یک مرتبه دیگر از یونایتد به یوونتوس. اگر رخ بدهد اتفاق عجیب و غریبی خواهد بود. درست است که پوگبا همیشه به باشگاه سابقش احترام گذاشته اما به نظر نمی‌رسد دیگر او اشتیاقی برای بازی کردن در تورین داشته باشد، مگر اینکه حضور بازیکنی مثل رونالدو، ستاره پیشین بیانکونری را برای بازگشت وسوسه کند. در هر صورت این انتقال غیرممکن نیست.

بایرن‌مونیخ

اگر این روزها فوتبالیست درجه یکی باشید، چه تیمی را انتخاب خواهید کرد؟ برای خیلی‌ها یک گزینه وجود دارد؛ بایرن‌مونیخ. بایرن به خوبی می‌داند چگونه یک بازیکن را تبدیل به هافبکی ایده‌آل کند. نگاهی به کیمیش و گورتسکا بیندازید. بازی در آلمان باعث می‌شود پوگبا از لحاظ فنی پیشرفت کند اما آیا او در برنامه باشگاهی مثل بایرن هست؟ پول نکته مهمی است. بایرنی‌ها ترجیح می‌دهد جوان‌ها را پرورش دهند و کمتر هزینه کنند.

بارسلونا

فلسفه بارسلونا و رئال‌مادرید در دهه اخیر تغییر کرده است. جذب یک هافبک در کلاس جهانی می‌تواند در دستور کار بارسلونا باشد، حتی اگر او به رئال ابراز علاقه کرده باشد. با این حال بعید است انتخاب پوگبا، بارسای فعلی باشد. از طرفی اگر کومان بخواهد انتخاب کند، به جوان‌ها بیشتر بازی خواهد داد تا اینکه به فکر جذب پوگبا باشد.

اینتر

باشگاهی برای درخشش ستاره‌هایی که در منچستریونایتد دور از انتظار ظاهر شدند. لوکاکو و سانچس نمونه خوبی هستند. به نظر می‌رسد اینتر نسبت به قبل جاه‌طلبی بیشتری دارد و پوگبا می‌تواند به تیمی در لیگی برود که با آن آشنایی دارد. او با حضور در اینتر ستاره بی‌چون‌وچرای تیم خواهد شد. کونته قبلاً هم تأثیرش را روی هافبک‌های افت کرده نشان داده. او فابرگاس را در چلسی احیا کرد. اگر پل به اینتر برود جذاب خواهد بود.

لیورپول

خیلی کم پیش می‌آید بازیکنی از منچستریونایتد مستقیم به لیورپول برود. اگر کلوپ به پوگبا فکر کند، می‌بیند که گزینه خوبی خواهد بود. شاید واینالدوم جدا شود و فابینیو به خط دفاعی رفته. تیاگو هم زیاد مصدوم می‌شود. البته فلسفه بازی کلوپ نشان می‌دهد بازیکنی مثل هندرسون را به پوگبا ترجیح می‌دهد. در هر صورت دلایل زیادی وجود دارد که این انتقال را منتفی می‌کند.

دورتموند

تصور کنید پوگبا تصمیم بگیرد به دورتموند برود. بازی کردن کنار جوان‌هایی مثل هالند و سانچو جالب می‌شود. البته دورتموند هم باشگاهی نیست که هزینه هنگفت برای بازیکنی مثل پوگبا بکند. از طرفی ستاره‌های دورتموند هم مشخص نیست در آینده در این تیم بمانند. در کل ایده جالبی است که در کمترین حالت ممکن تصورش خواهیم کرد.

چلسی

چرا؟ چون چلسی همه را جذب می‌کند! آیا چلسی علاقه دارد پوگبا را کنار کانته مثل تیم ملی فرانسه داشته باشد؟ اینکه می‌خواهند یا نمی‌خواهند یک مسئله است، اینکه ایده خوبی هست مسئله دیگر. در هر صورت پوگبا کنار کانته و هاورتس و حتی کواچیچ و جورجینیو می‌تواند یک خط هافبک وحشتناک برای چلسی بسازد و البته یک سردرد بزرگ برای لمپارد!

آرسنال

زمانی تأثیر حضور ونگر روی نیمکت آرسنال نزدیک بود باعث شود پوگبا به این تیم ملحق شود. الان آرسنال به یک عنصر خلاق در میانه میدان نیاز دارد. پوگبا مسلماً برای آرسنال بازیکنی مفید خواهد بود. با این حال بعید است آرتتا به او فکر کند. خریدهای قبلی از منچستریونایتد مثل مخیتاریان و سیلوستره نشان می‌دهد خیلی جذب بازیکن از این تیم برای توپچی‌ها مفید نبوده.

MLS

پوگبا یک ستاره جذاب برای لیگ MLS خواهد بود. آدیداس اسپانسر اوست و تقریباً تمامی تیم‌های آمریکایی پیراهن‌شان با این برند است. از لحاظ اقتصادی حضور پوگبا به این لیگ کمک زیادی خواهد کرد. از لحاظ تبلیغاتی برای جام جهانی‌ ۲۰۲۶ که در آمریکا، کانادا و مکزیک برگزار خواهد شد هم حضور ستاره‌های بزرگ‌تر به نفع آمریکایی‌ها خواهد بود. با این حال فعلاً در ۲۶ سالگی بعید است پل راهی آمریکا شود. شاید در سال‌های آینده این اتفاق بیفتد.

اخبار ویژه